سونای FIR چیست؟

انواع مختلف سونا:
1- سونای خشک
2- سونای بخار
3-  سونای IR
 سوناهای الکترومغناطیسی IR :
• سونای NIR - سونا اینفرارد با طول موج کوتاه
• سونای MIR – سونا اینفرارد با طول موج متوسط
• سونای FIR – سونا اینفرارد با طول موج بلند
سونای اف-آی-آر FIR چیست؟
در طیف الکترومغناطیسی، حرارت FIR  توسط خورشید ساخته می‌شود و بخشی از نوار نور مرئی خورشید است. اگرچه نوار نور توسط چشم شما قابل دریافت نیست، ولی حرارت را احساس می‌کنید. این همان حرارتی است که شما وقتی بیرون در زیر نور خورشید هستید، حس می‌کنید به پوست شما نفوذ می‌کند. شما می‌توانید آن را با نشستن در یک اتومبیل در یک روز سرد و احساس ورود نور خورشید از پنجره مقایسه کنید. گرمای طبیعی ای را که هنگام حمام آفتاب حس می‌کنید، می‌شناسید؟ حتی کرم ضد آفتابتان نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد، زیرا که تنها مانع نفوذ نور ماوراء بنفش به پوست می‌شود، نه امواج  FIR در واقع، شما می‌توانید حرارت   FIRرا برای ساعت‌ها حس کنید و هرگز به پوست شما آسیب نمی‌زند.
انرژی  FIR اشیاء را مستقیما بوسیله ی برانگیختن مولکولی، بدون گرم کردن هوای مابین فضاها گرم می‌کند. انرژی FIR به بافت‌های بدن شما با عمق بیشتری نسبت به اشعه های NIR و MIR نفوذ می‌کنند. بدن شما امواج حرارتی FIR را جذب می‌کند که انتقال آب را بین غشاهای سلولی تقویت می‌کند. وقتی این اتفاق می‌افند، غشاهای سلولی هیدراته می‌شوند، جریان خون شما تقویت شده و نهایتا مجموعه ای از عملکردهای التیام بخش مفید از نظر بیولوژیک رخ می‌دهد.
قابل توجه ترین مشخصه ی حرارت FIR توانایی استثنائی آن برای نفوذ به زیرِ بافت‌های سطحی پوست است. وقتی این اتفاق رخ می‌دهد، یک تشدید طبیعی را ایجاد می‌کند، که ویژگی‌های سودمند متعددی دارد. FIR در طول موج‌های در حد میکرون اندازه گیری می‌شود، و بدن انسان این انرژِی را در محدوده ی 50-3 میکرون به بهترین شکل جذب می‌کند که بهترین جذب در 9.4 میکرون (مشابه با بدن انسان) رخ می‌دهد. این انرژِیها در داخل بدن به عمق نفوذ می‌کنند و در آنجا دمای سطحی بدن را به آرامی بالا می‌برند و به انبساط مویرگ‌ها کمک می‌کنند که گردش خون را تحریک می‌کند. با افزایش دمای بافت‌های زیر سطح یک سری تغییرات پی در پی که موجب سلامت انسان می‌شود، برانگیخته می‌شوند.


سونای FIR  قدرتمند و بی شباهت به هر چیز دیگر
دانش جمعیت عمومی درمورد FIR بیشترمحدود به کاربرد لامپ‌های حرارتی IR بود که حرارت متشعشع تولید می‌کرد. در نیمه ی دهه 1960، سازمان ملی هوا و فضا ثابت کرد که تعدادی از اکسیدهای معدنی قادر به تولید امواج FIR هستند.برای سود بردن همه افراد، ژاپنی‌ها پیش قدم شده و بیش از 150 محصول را تولید کردند که بعضی از آنها شامل: اجاق‌های FIR که می‌تواند جایگزین مایکروویوها شود، قطعات FIR برای انکوباتورها در بخش‌های زایمان، سرامیک‌های تولید کننده ی امواج FIR، و البته سوناهای FIR بودند. در طول مدت 25 سال اخیر، محققان و پزشکان چینی و ژاپنی تحقیقات گسترده ای را بر روی درمانهای FIR انجام داده اند و مزایای فراوانی را برای آن به تصدیق رسانده اند.دلیل اینکه سوناهای FIR به این میزان منحصر به فرد هستند این است که آنها از انرژی تشعشعی برای نفوذ مستقیم به بافتهای بدن تا عمق بیش از "1.5 استفاده می‌کنند. برون ده انرژی آن می‌تواند بسیار نزدیک به انرژی تشعتشعی خود بدن تنظیم شود تا بدن ما تقریبا 93% امواج FIR را که به پوست ما می‌رسد، جذب کند. کمتر از 20% انرژی FIR هوا را گرم می‌کند، و بیش از 80% را برای تبدیل مستقیم به حرارت در بدن ما در دسترس باقی می‌گذارد. بنابراین، یک سیستم مبتنی بر FIR می‌تواند استفاده کننده هایش را با عمق بیشتر و تأثیر بالاتری نسبت به یک سونای سنتی گرم کند.


این تفاوت مهم بسیاری از فواید بی نظیر گزارش شده از سیستم گرمایشی FIR را که با استفاده از یک سونای استاندارد قابل دستیابی نیستند، توضیح می‌دهد. درحالیکه سوناهای FIR با دمای بسیار خنک‌تر 40 تا 50 درجه کار می‌کنند. حجم تعریق 3-2 برابر بیشتری نسبت به یک سونای هوای داغ با دمای 80 تا 90 درجه تولید می‌کنند. میزان حرارت پایین‌تر برای افراد در معرض عوامل خطر بیماری‌های قلبی عروقی، که ممکن است بر اثر مواجهه با دمای بالای سوناهای سنتی هوای داغ ضرر ببینند، ایده آل است.

دانلود و چاپ صفحه

دانلود منابع علمی 1

دانلود منابع علمی 2

چاپ

تماس با ما

با ما در تماس باشید

آدرس دفتر

دفتر فروش:شهرک غرب،فلامک شمالی کوچه 12 پلاک 7

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه
۸ صبح - ۵٫۳۰ عصر
پنجشنه
۸ صبح - ۲٫۳۰ عصر

راه تماس

: شماره تماس دفتر فروش
86128096 و 09103260453
آدرس ایمیل
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پشتیبانی فنی

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید